CZK EUR

ARMÉNSKÝ VONNÝ PAPÍR - klasický / bloček 36 proužků

velmi jemná vůně bylinek a kadidla, vykuřovadlo prostoru

kliknutím zvětšíte
D´armenia klasik
ks
Kód:500004
Výrobce:Talia
Cena s DPH : 95,- CZK
Cena bez DPH : 79,- CZK
DPH:21 %
Sklad:47 ks

KLASICKÝ ARMÉNSKÝ PAPÍR

 Nejstarší osvěžovač vzduchu na trhu, jemuž příjemné sladké balzamické aroma dodává jeho základní ingredience: Přírodní benzoová oleopryskyřice s vanilkovým aroma a výraznými antiseptickými vlastnostmi.

ARMÉNSKÝ PAPÍR

 Zastoupený na trhu již od roku 1885, slavný Arménský papír zůstává jeden z těch mála „pozůstalých“ (a z nich jistě nejstarší) tak řečených Lékařských papírů neboli ozdravných deodorantů velice rozšířených mezi 17. a začátkem 20. století, které existovaly ve formě papírů určených ke spalování bez plamenů. Nejvzdělanější z pěstitelů „léčivých dýmů“ se vždy zmiňovali o tomto oceňovaném francouzském produktu dob minulých, jehož originální název je „Papier d`Arménie“.

 

Příběh Arménského papíru začal ke konci 19. století, kdy francouz Auguste Ponsot na své cestě do Osmanské říše zabloudil do Arménie (tehdy ještě náležející k této říši), kde s udivením zjistil, že zdejší obyvatelé používali k provonění a pročištění svých příbytků pálení přírodní pryskyřice s balzamicko-vanilkovou vůní: benzoe.

Když se Ponsot vrátil do Francie, přemýšlel jak v Evropě rozšířit tento tradiční zvyk. Pro dosažení tohoto cíle byl rozhodný nápad jeho společníka, lékárníka jménem Henri Rivier, který rozpustil oleopryskyřici v alkoholu a vytvořil benzoovou tinkturu, kterou následně napustil patřičně upravenou buničinu.

 

Arménský papír byl tudíž vyroben podle obecných pravidel vhodných pro výrobu jakéhokoli jiného Lékařského papíru, ale s novou ingerdiencí:  benzoovou oleopryskyřicí  (řečenou též guma benzoe), takže již i evropané mohli využívat dobrých vlastností této přírodní suroviny (do té doby byla používaná jen výrobci parfémů jako dobrý ustalovač).

 

Při spalování Arménský papír uvolňuje perzistentní a příjemné sladké balzamické aroma, které mu dodává jeho hlavní ingredience: přírodní benzoová oleopryskyřice, která má vysoké antiseptické vlastnosti díky vysokému obsahu kyseliny benzoové (cca 25%).

 

Arménský papír je ve všech ohledech ekologickým výrobkem, poněvadž zvláštní savé papíry používané k jeho výrobě mají certifikát „Forest Steward Council“, což je mezinárodní nezávislý orgán, který ve světovém měřítku propaguje odpovědnou správu lesních zdrojů.

Potřebujete poradit ? ARMÉNSKÝ VONNÝ PAPÍR - klasický / bloček 36 proužků Talia

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace