KADIDLO NEBO KADIDLO?
KADIDLO nebo KADIDLO?
Pryskyřici nebo éterický olej? Co si vybrat a proč?
VŮNĚ TEPLÉ PRYSKYŘICE ( Myrha, Benzoe, Kadidlo, Opopanax…..) je nezaměnitelná. Zrnka různého tvaru, které můžeme zahřát i v dlaních, aby uvolnila teplé aroma. Vůně je skoro stejně hmatatelná jako samotná zrnka. Práce s vykuřovadly je nádherný rituál a je tedy určena těm, kteří mají rituály v lásce. Nabídka pryskyřic, dřev a bylin se kterými můžeme pracovat je opravdu velká a velmi variabilní a zaujme osoby s fantazií, kteří chtějí tvořit vlastní vůni. Účinky na tělo i duši jsou magické a přítomnost ohně a kouře tuto magii umocňuje.
Malé nevýhody:
- S kadidelnicí se špatně cestuje a z bezpečnostních důvodů někde není možné zapálit svíčku (nebo uhlík, podle toho, jak s vykuřovadly pracujeme).
- S uhlíkem je potřeba se naučit pracovat.
- Pro laika je velmi těžké poznat, zda není pryskyřice nějakým způsobem zfalšována, ředěna, barvena a tedy, zda je pravá.
ÉTERICKÝ OLEJ: (Boswelia Carterii, Boswelia rivae, Opopanax, Myrha, Styrax, Agarwood ……..)
I tady máme z čeho vybírat. Lahvičku stačí otevřít a koncentrovaná vůně nás pohltí. Spektrum využití je velké, od masáží po výrobu kosmetiky a parfémů. Protože se jedná o látky koncentrované i pár kapek je dost pro silný účinek. Na rozdíl od citrusů se éterické oleje z pryskyřic nekazí a vydrží nám opravdu dlouho. Některé naopak časem zjemní a získají na „vůni“. Ve spojení například s mandarinkou a skořicí nám prostřednictvím difuzéru vykouzlí tu pravou zimní náladu. Pokud máte certifikát původu od prodejce, máte záruku, že éterický olej není pančovaný a víte, s čím pracujete.
Malé nevýhody:
- Vyšší pořizovací cena, která je ale vyvážena koncentrací éterického oleje.
A co na závěr?
Per fumum (prostřednictvím kouře) jsme se dostali až k destilátům pryskyřic, ale vlastně je to jen cesta časem. A čemu Vy dáváte přednost?